tenerifeclub.pl

Ostrov Tenerife

Tenerife je díky svému podnebí a poloze při severozápadním pobřeží Afriky po právu nazýváno ostrovem „věčného jara“. Břehy ostrova jsou omílány vodami Atlantského oceánu. Tento překrásný sopečný ostrov nabízí na svých pouhých 2 000 km² nespočet příležitostí k vyžití.

V chráněném národním parku Parque nacional del Teide se nachází nejvyšší vrchol Španělska Pico de Teide, který dosahuje nadmořské výšky 3 718 m.n.m. Díky sopečnému původu ostrova mohou návštěvníci obdivovat neobvyklý ráz krajiny a objevovat nejen rozmanité sopečné, ale i zlatavě písčité pláže, které jsou uměle vytvořené z dovezeného saharského písku, jako např. Playa de Las Teresitas. Mezi lákadla patří provozování vodních sportů, cyklistika, horolezectví, paragliding, turistika, návštěvy pamětihodností, bohatý noční život, karnevaly a nakupování.

K nejnavštěvovanějším místům na ostrově patří také řada zoologických zahrad, zábavních parků a aquaparků, jako je Siam Park – největší aquapark v celé Evropě. Roste zde nejstarší „tisíciletý dračí strom“ a koná se tu po Riu de Janeiru největší karneval na světě. Nejen za zmínku stojí překrásná botanicko-zoologická zahrada Loro Parque, kde kromě veselých představení lachtanů a dovádějících delfínů přibyla od roku 2006 taktéž vystoupení velryb „Orca Ocean“, ale také biosférická rezervace Rural Park Anaga, která je na seznamu UNESCO. Na skalnatém pobřeží v centru Puerta de la Cruz najdete uměle vytvořené koupaliště Lago Martianez.

Na Tenerife na vás čeká spoustu dalších atrakcí, zábavních parků, přírodních scenerií a romantických míst k odpočinku.